Aktualności

Ankieta dotycząca zapotrzebowania na różnorodne formy terapii prowadzone w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Czechowicach-Dziedzicach

Szanowni Państwo,

 pracownicy Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej zwracają się do Państwa z prośbą o wypełnienie ankiety dotyczącej zapotrzebowania na różnorodne formy terapii prowadzone w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Czechowicach-Dziedzicach (w tym w Filii w Bielsku-Białej). Udzielone odpowiedzi pomogą udoskonalić pracę tejże placówki. Ankieta jest anonimowa. Jej wypełnienie zajmie Państwu 2-3 minuty.

 

Ankieta jest dostępna online pod adresem:

 

Serdecznie zapraszamy do jej wypełnienia!

  

 Pracownicy PPPP

 w Czechowicach - Dziedzicach

 

 

 

 

NIC, TYLKO WYPOCZYWAĆ!

Już ponad półtora miesiąca upłynęło od rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Sami na pewno zauważyliście, co w tym czasie zmieniło się w szkole, jakie nowe przedsięwzięcia zostały zrealizowane. Pani dyrektor Magdalena Sobieska-Leśniak na antenie Radia Bielsko opowiedziała nie tylko o tym, co zostało dla Was przygotowane, ale także zdradziła plany na przyszłość smile. Zachęcamy do wysłuchania wywiadu!

https://www.radiobielsko.pl/wiadomosci/nic-tylko-wypoczywac/43091

MEN i GIS Informacja na temat zagrożeń dotyczących e-papierosów

Szanowni Państwo,


Od 2011 roku aż sześciokrotnie wzrosła liczba polskich uczniów, którzy próbowali e-papierosa. Młodzież nie zdaje sobie sprawy, że e-papierosy, tak samo jak tradycyjne papierosy, uzależniają i wpływają negatywnie na zdrowie.


E-papierosy oraz tytoń podgrzewany postrzegane są jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się one szczególnie atrakcyjne. Pozwalają one ukryć młodzieży nawyk palenia. Tym samym eliminują istotny czynnik chroniący ją przed sięganiem po papierosy, jakim jest strach przed wykryciem nałogu przez rodziców. Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości.

 

Z wyrazami szacunku

Anna Ostrowska

Rzecznik Prasowy MEN
 
 
 

Rusza całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli - 800 080 222

 
Szanowni Państwo,

 

uprzejmie informuję, że dziś została uruchomiona całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Każda młoda osoba, która zechce porozmawiać o swoich problemach, może zadzwonić pod bezpłatny numer 800 080 222 i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

 

Infolinię prowadzi Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Organizacja ta została wybrana w konkursie MEN, realizowanym w ramach Narodowego Programu Zdrowia.

 

Z poważaniem
 
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN
 
 

List Ministra Edukacji Narodowej w rocznicę powstania Szarych Szeregów

 

Szanowni Państwo, Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele,

Drodzy Uczniowie,

 

27 września to Dzień Polskiego Państwa Podziemnego. Data święta została wybrana nieprzypadkowo. 27 września 1939 r., w obliczu kapitulacji stolicy, powstała pierwsza konspiracyjna organizacja niepodległościowa – Służba Zwycięstwu Polski,  która dała początek Polskiemu Państwu Podziemnemu. Był to fenomen na skalę światową, który nigdy i nigdzie nie miał odpowiednika. Struktury Polskiego Państwa Podziemnego obejmowały nie tylko pion wojskowy, ale również oświatę, kulturę czy wymiar sprawiedliwości.

 

Również 80 lat temu, 27 września 1939 roku, swoją działalność zainicjowały Szare Szeregi. Była to najliczniejsza młodzieżowa organizacja konspiracyjna, odwołująca się do tradycji harcerskich II Rzeczpospolitej. Harcerze i harcerki zgrupowani w „Szarych Szeregach” w różnoraki sposób i w różnorodnej formie stawiali opór okupantowi. Z przedwojennych organizacji harcerskich pochodzili najdzielniejsi żołnierze Armii Krajowej. Ich heroizm i niezwykłą odwagę sportretował Aleksander Kamiński w Kamieniach na szaniec, przedstawiając bohaterskie czyny „Alka”, „Rudego” czy „Zośki”. Warto pamiętać, że wielu harcerzy w służbie Polsce złożyło najwyższą ofiarę, inni przez wiele lat po wojnie zmagali się z represjami komunistycznej władzy. 

 

Spadkobiercami i kontynuatorami zarówno etosu harcerskiego, jak również tradycji patriotycznych są organizacje oraz stowarzyszenia harcerskie działające obecnie w naszym kraju. W istotny sposób wspierają one rozwój i wychowanie młodego człowieka. Harcerstwo uczy wierności wartościom i ideałom, a także gotowości do służenia Ojczyźnie. Pomaga kształtować postawy obywatelskie
i prospołeczne. Bycie członkiem organizacji harcerskiej uczy solidarności, współpracy oraz odpowiedzialności za drugą osobę.

 

Przypominając o wartościach i ideałach, jakie wiążą się ze służbą harcerstwie, chciałabym zwrócić Państwa uwagę na działalność tych organizacji i stowarzyszeń. Jestem przekonany, że harcerstwo pomoże uczniom w lepszym przygotowaniu do dorosłości i realizowaniu własnych marzenia. Dlatego zachęcam Państwa do wspierania lokalnych organizacji harcerskich, a także – na ile będzie to możliwe – do włączania się w budowanie ich struktur. 

 

Głęboko wierzę, że w zastępach harcerskich jest wielu młodych ludzi, którzy w przyszłości będą służyć Polsce i budować pomyślność naszego kraju.

 

Czuwaj!

Z wyrazami szacunku i serdecznymi pozdrowieniami

 

Dariusz Piontkowski

Minister Edukacji Narodowej

 

 

 

 

Współpraca z firmą ZF

W maju 2019 roku podpisaliśmy umowę o współpracy z firmą ZF, dzięki której od września bieżącego roku nasza szkoła wzbogaciła się o wyposażenie nowo powstałej siłowni. Uczniowie, pod opieką nauczycieli, bardzo chętnie korzystają ze sprzętu, w ramach lekcji wychowania fizycznego i zajęć pozalekcyjnych.

Serdecznie dziękujemy firmie ZF i liczymy na dalszą współpracę. (G.M.)


Kalendarz roku szkolnego 2019/2020:

Zimowa przerwa świąteczna - 23 - 31 grudnia 2019 r. ;
Ferie zimowe - 13 - 26 stycznia 2020 r;
Wiosenna przerwa świąteczna - 9 kwietnia – 14 kwietnia 2020 r ;
Zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych - 26 czerwca 2020 r.;

Dodatkowe dni wolne
2, 3 stycznia 2020 r.;
21, 22, 23 kwietnia 2020 r.,
12 czerwca 2020 r.


Terminy zebrań z rodzicami:
25 września 2019 r. godz. 17.30;
4 grudnia 2019 r., godz. 17.30;
25 marca 2020 r., godz. 17.30;
13 maja 2020 r., godz. 17.30.

Podziękowanie dla Wydawnictwa Czarna Owca

Dzieki uprzejmości pana Artura Biernata z Wydawnictwa Czarna Owca w bibliotece po raz kolejny pojawiły się książki przekazane w darze przez Wydawnictwo Czarna Owca.
Czytelnicy będa mieli okazje zapoznać się z nastepującymi tytułami: "Sieroce pociągi " Ch. Baker Klina, "W czasach gdy ubywało światła" R. Ruge, "Czy koty mają pępki? Odpowiedzi na 244 kłopotliwe pytania" P. Heineya i "Podmiejskim do Indian" P. Michalik", "Wody wielkie" A. Dahla.
Bardzo dziękujemy!

Podziękowanie dla wydawnictwa Helion.


Składamy serdecznie podziękowanie panu Florianowi Gałuszce i Wydawnictwu Helion za kolejny w tym roku szkolnym dar ksiazkowy przekazany na rzecz biblioteki szkolnej.
Biblioteka wzbogaciła się min. o następujące pozycje: "Opowiadania drewnianego stołu. 125 przepisów, jak sprawić przyjemnośc sobie i bliskim" M. Waleckiej, "Domowe wypieki" J. Niedobeckiej, "Ratunku! Moje dziecko mnie wykończy! Poradnik dla zmęczonych rodziców" B. Laditan, przewodniki: "Monachium i Bawaria", Górny Śląsk, Jura i Podbeskidzie", "Mazury i Warmia", "Kazimierz dolny, Lublin i okolice".
Serdecznie dziekujemy!